– De faste bruelementene, selve brua, kommer til Larvik i uke 27 og 31, forteller Morten Ødegaard, prosjektleder, Bygg- og eiendomsdrift i Porsgrunn kommune.

Fraktes fra Larvik med lekter

Stålseksjonen til brua blir lagret i Larvik til over sommerferien. Deretter blir bruelementene fraktet med lekter til Porsgrunn for montering.

– I uke 47, midt i november, kommer klaffene med båt til Larvik, sier prosjektlederen. Klaffene blir gjort klare i Larvik og fraktet på lekter til Porsgrunn og montert på nyåret.

Belegg på brua krever varmegrader

– Brodekket skal overflatebehandles, og det legges et lag med Safegrip, det krever minst 5 grader for å utføre.

Aktivitet på brua frem til sommeren

Det kommer til å være aktivitet på brua frem til ferien. Det gjenstår noe arbeid i aksene, samt at terrenget rundt brukarene skal danderes tilbake til det opprinnelige, deretter skal det såes.

15. januar i år ble konkursen til IKON Norge AS kjent, underleverandør av stålet til brua. Dette er en av hovedårsakene til forsinkelsen med gang- og sykkelbrua.

Kontrakt signert med stålverket

Like etter påske ble entreprenør enig med bostyrer og stålverket i Romania, Ikon Ideea.

– Kontrakten med Ikon Ideea er nå signert, sier Jan-Atle Einerkjær i Consto.

– Vi ser fram til turen til Larvik når stålelementene ankommer, for å sjekke leveransen, sier Ødegaard og Einerkjær.

Teknisk rom: Under brukaret er teknisk rom klar til bruk. – Hydraulikkaggregatet her styrer klaffene til brua opp og ned, sier Jan Atle Einerkjær, prosjektleder i Consto. Aggregatet inneholder 2,400 liter med hydraulikkolje. – Bruklaffene skal styres fra Veitrafikksentralen, men kan også styres herfra, sier Einerkjær. (Foto: Birgitte Finne Høifødt)

Kortere reisevei for myke trafikanter

Bypakkeprosjektet har en ramme på 160,2 mill. (2024) kr. (45 mill. inkl. mva i belønningsmidler i tillegg.) Brua vil gi mange innbyggere kortere reisevei til fots og på sykkel.